KOTLEO kotlíchKotle na peletyKotle na pelety zužitkují biomasu k ekologickému vytápění

Kotle na pelety zužitkují biomasu k ekologickému vytápění

 

Pelety řadíme mezi obnovitelné zdroje energie šetrné k životnímu prostředí. Pelety jsou slisovaný granulát z rostlinného materiálu - biomasy. Zde řadíme jednak bioodpad z rostlinné výroby, ale také rostliny pěstované právě k účelu jejich využití coby zdroje tepla k vytápění.

Bioodpad tvoří zpravidla nezužitkované části rostli : sláma, naťě rostlin, plevy, dřevěné piliny a hobliny a další. K druhé skupině patří pěstované rostliny jako šťovík nebo rychle rostoucí dřeviny. Granulace biomasy probíhá lisováním za vysokého tlaku bez použití pojiv. Pelety se liší kvalitou, tj.výhřevností, danou obsahem příměsí. Zpravidla platí, že kvalitnější jsou pelety světlé barvy. Výhřevnost pelet dosahuje obvykle 17 - 18,5 MJ/kg.

Kotle na pelety jsou ekologickými topidly spalujícími biomasu zpravidla ve formě pelet z dřevních pilin o průměru 4 nebo 6mm. Jedná se o automatické kotle vybavené dávkovačem paliva. Pelety se nasypou do zásobníku, odkud jsou postupně odebírány automatickým dávkovačem a předávány do topeniště. Dražší modely automaticky nasávají pelety z velkoprostorového zásobníku (například podzemní nádrže), jsou vybaveny automatickým odstraňováním popela a zajišťují tak bezobslužný provoz vytápění po dobu i několika měsíců.

Kotel na pelety - řez kotlemPelety se zapalují speciálním vysokoteplotním hořákem, po zapálení již hoří samy. Výkon a provoz kotle je řízen automaticky prostorovým termostatem umístěným v obývané místnosti. Automatika řídí také všechny ostatní funkce, jako je regulace komínového tahu nebo odstraňování popela. Využívat automatické kotle na pelety znamená vytápět úsporně, ekologicky a pohodlně s maximálním komfortem.

Spotřeba pelet kotlem je relativně nízká, díky vysoké účinnosti spalování, která u typického kotle na pelety činí až 93%. Moderní kotle na pelety jsou vybaveny několikastupňovou bezpečnostní ochranou, zamezující nebezpečným nebo provozně nežádoucím stavům. Patří mezi ně například pojistka proti zpětnému prohoření - zamezí průniku ohně z topeniště. Dmychadlo se stará o vyvedení všech spalin do komína. Čidla snímají teplotu, odvod spalin i stav pelet v zásobníku.

Řada modelů kotlů na pelety je schopná vytápět nejen peletami, ale i dřevem.

On-line prodej pevných paliv

Topit uhlím nebylo nikdy jednodušší

Balené uhlí Ridepal Vám přináší revoluci, ať už topíte černým nebo hnědým, v automatu nebo klasickém kotli...

Rychlé kontakty

Třebívlice u Lovosic 411 15, Czech Republic

Po-Pá 7:30 - 15:30

+420 / 416 596 030

info@kotle.cz

Veškeré údaje mají pouze informativní charakter a jsou převzaty z materiálů výrobců jednotlivých kotlů.

Uvedené ceny jsou bez DPH. DPH je 21% při prodeji. Při prodeji s montáží je DPH 15%.

Jiné typy kotlů dodáváme dle požadavků na obchodní oddělení.

Potřebujete poradit?

CAPTCHA
Go to top